Etkinlik Takvimi
21.08.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
'Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı' paneli yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 09.05.2019 11:14:00

Selçuk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından 2019 “Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı” konul panel düzenlendi

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa İslami İlimler Fakültesi, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Mithat Eser, Dr. Öğretim Üyesi Süleyman Narol, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Programın açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü yapan SÜ. İslami İlimler Fakültesi Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seyit Avcı, vakfın önemine dikkat çekerek, “Güzel olan taraf vakıfların sivil toplum kuruluşları olarak hayatımızda devam etmesi güzel bir şeydir. Devletin, ulaşamadığı yetişemediği yerlerde sivil toplum kuruluşları muhtaç olan insanlara ulaşıyorlar” diye konuştu.

 

 

Siyer-i Nebi ve İslam Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mithat Eser, “İslam Tarihinde Ramazan Ayında Vakıf Faaliyetleri”, İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Yalçın, “İslam Hukuku Açısında Vakıf”, Hadis Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Acar, “Vakfın Temel Dinamiği İnsaf ve Ahlak”, Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Ersöz ise, “Ramazan ve Salih Amel Bağlamında Vakıf Konusuna bakış” konularında sunum yaptılar.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk