Etkinlik Takvimi
21.08.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
'Vakıf Müessesesinin Medeniyet Boyutu' konferansı yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 08.05.2019 13:47:00

 

Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü ve Turizm Fakültesi ile Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün iş birliğiyle “Vakıf Medeniyetinde Ramazan Ayı” programları çerçevesinde “ Doğal Dünya Düzeni Açısından Vakıf Müessesesinin Medeniyet Boyutu” konulu konferans düzenlendi.

 

 

Selçuk Üniversitesi Müze binasındaki Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa; Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreteri İbrahim Halıcı, Konya Büyükşehir Belediyesi Koyunoğlu Müze ve Kütüphanesi Müdürü Hasan Yağar, Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Temizel, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık, dekan yardımcıları, koordinatörler, Vakıflar Bölge Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ali Temizel, “Bu programı  Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü olarak ilk kez yapıyoruz. Biz komşusu açken tok yatan bizden değildir. Yaratılanı yaratandan dolayı sevmemizin gerektiğini söyleyen, dışarıda birisi üşürken siz ısınamazsınız düşüncesinin mensupları olan bir milletin torunu olarak, vakıfların inşa edildiğine inanıyorum. Vakıfların; ülkelerin, kültürlerin, medeniyetlerin bir kimliği olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Vakıflar Uzmanı Dr. Nazif Öztürk hazırladığı “ Vakıf Müessesinin Medeniyet Boyutu” konulu sunumu gerçekleştirdi. Öztürk, “Vakıf, evrensel bir medeniyet projesinin merkezinde yer alan, erdemli insanların uygulayabileceği, insani boyutu çok yüksek, çağlar boyu değerinden hiçbir şey kaybetmeyen sivil, demokratik bir oluşumdur. Toplumsal ihtiyaçların sebebi ne olursa olsun vakıfların gayesi, cemiyette mevcut olan yoksunluk ve yoksulluğa çare bulmaktır”  diye konuştu.

 

 

 

Sunumun ardından konferans, plaket ve hediye takdimi ile sona erdi.

 

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk