Etkinlik Takvimi
21.08.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ. Güzel Sanatlar Fakültesi A DESIGN&COMPETITION'da ödülleri topladı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 03.05.2019 14:00:00

Merkezi İtalya'da bulunan Avrupa Birliğinin en önemli ve kapsamlı tasarım yarışmaları arasında bulunan uluslararası atılımın en yoğun olduğu tasarım yarışması A DESIGN & COMPETITION, her yıl olduğu gibi bu yıl da  Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümünü ödüllendirdi.

 

 

 

 

 

 

Dünyanın en büyük ve geniş kapsamları uluslararası tasarım yarışması A Tasarım Ödülleri ve Yarışması (designaward.com), 2018 - 2019'un tasarım yarışması sonuçlarını duyurdu. 106 ülkeden, 98 farklı tasarım disiplininden tasarımların yarıştığı tasarımlar akademisyen, seçkin basın mensupları, yaratıcı tasarım profesyonelleri ve tecrübeli girişimcilerden oluşan uluslararası jüri üyeleri tarafından tüm detaylar göz önüne alınarak dikkatlice değerlendirildi.

Bu değerlendirme sonucunda, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi Süha Süzen, bölüm mezunu ve yarı zamanlı Öğretim Görevlisi Asım Kaya ve mezun Mahmut Çankaya'nın tasarım ortağı olarak katıldıkları projeler ile 2018-19 yılı A DESIGN & COMPETITION yarışmasından 5 ödül birden kazandı. "Maven" adlı ürünleri ile bir bronz, Sparing, Slanted ve City ürünleri ile 3 ayrı iron ve de Fuga isimli ürünleri ile de runner-up ödüllerini kazanan ekip uluslararası arenada Ülkemizin tasarım sıralamasının artmasına da katkı sağladı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim elemanları, 2016-2019 yılları arasında bu yarışmadan ayrı tasarımlarla toplam 15 ödül almış oldu.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk