Etkinlik Takvimi
18.10.2019
SÜ. Turizm Fakültesinde Mezuniyet coşkusu
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 30.04.2019 16:44:00

 

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından 2018-2019 Eğitim- Öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleşen törene; Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık,  Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Semih Büyükipekçi ve Doç. Dr. Alaattin Başoda, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Saniye Gül Güneş, Prof. Dr. Mete Sezgin, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tugay Arat, Fakülte Sekreteri Mustafa Kırbıyık, öğretim üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tugay Arat, “Sevgili öğrenciler, 4 yıllık öğretim hayatınız bitmek üzere bu konuda büyük başarılara imza attınız, ama yapmanız gereken daha çok şey var. Bundan sonra da gereken adımları atıp başarılı, mutlu bir hayat sürmenizi temenni ederim. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İnşallah umduğunuz güzelliklere kavuşacaksınız” dedi.

 

 

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Saniye Gül Güneş, “Sevgili anne ve babalar bugün burada çok gururlu bir olay için bulunuyorsunuz. Benimde üniversite 2. sınıfta okuyan bir oğlum, lise 2. sınıfta okuyan bir oğlum var. Bunun nasıl bir gurur olduğunu tahmin edebiliyorum. Hayatta,  Allah herkese nasip etsin çok güzel bir duygu”  şeklinde duygularını dile getirdi.

 

 

Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi Uyanık da, “Bugün hepimiz, evlatlarımızın, öğrencilerimizin bu mutlu günlerinde bir araya geldik. Evlatlarımızı yetiştiren toprak analarımız ve yiğit babalarımızı tekrar tebrik ediyorum. Bu ödül, bu başarı sizlerin ödülü, sizlerin hakkıdır. Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak ülkemizdeki diğer fakültelerle mukayese ettiğimiz zaman ve yola çıktığımız andan itibaren görev ve vazifemizin sorumluluğunda, şehitlerimizin,  gazilerimizin, devlet ahlakının bizden beklemiş olduğu felsefe ile ve siz değerli velilerimizin beklentilerini dikkate alarak ‘turizm medeniyetin altın anahtarıdır’ diyerek ve Pir Sultan Abdal’ın dediği gibi bin çiçekten bir kovana diyerek ve Selçuk Üniversitesinin bir fakültesi olarak yola çıktık. İnşallah Selçuk Üniversitesinin bir fakültesi olarak bu yola devrin çağın gerektirdiği şartları dikkate alan turizmin bütün alanlarında turizm eğitimi, turizm tarihi, turizm psikolojisi, alternatif turizmler, sürdürülebilir turizmlerin bütün alanlarında Selçuklu medeniyetinin gereğini yerine getirmeye hep birlikte devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

 

Turizm Fakültesi 1.sınıf seyahat işletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Serenay Akdoğan, “Dolu dolu geçen 4 yılın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu tören bir son değil, aslında hepimiz için yepyeni bir başlangıç olacak. Okula adım attığımız 2015 yılındaki bilgi ve değerlerimizin üstüne kıymetli hocalarımız ile birlikte pek çok şey kattık. Bize verilen emekler için tüm arkadaşlarım adına bütün hocalarımıza canı gönülden teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Konuşmaların ardından Uzak Doğu savunma sanatı olan Wushu gösterisi, Konya Kaşıks ekibi dans gösterisi, müzik dinletisi yapıldı.

 

 

 

Dereceye giren öğrencilere plaket takdimi yapıldı ve ardından mezuniyet heyecanı yaşayan 350 öğrenci diplomalarını aldıktan sonra hep birlikte toplu kep atma töreni ile keplerini fırlattılar.

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk