Etkinlik Takvimi
21.08.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta 'Primer İmmün Yetmezlik Farkındalık Haftası'
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 29.04.2019 14:03:00

 

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Minik İmmünoloji Derneği ile Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği tarafından “Primer İmmün Yetmezlik Farkındalık Haftası” çerçevesinde, Tıp Fakültesi Başhekimlik Giriş Alanında program düzenlendi.

 

 

Programa Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Göktaş, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Çiftçi, Çocuk İmmünoloji ve Allerji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasibe Artaç, Tıbbi Biyoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Hülya Uçaryılmaz, Hemşire Şükran Usmakcaner, Biolog Ayçe Emsen, Teknisyen Özlem Narin ve birçok öğrenci katıldı.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk İmmünoloji ve Allerji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasibe Artaç, “22-29 Nisan, Primer İmmün Yetmezlik Haftası’dır. Bu hafta kapsamında farkındalığı arttırmak için bu etkinliği düzenliyoruz. Her bir balon primer yetmezliği olup da erken tedaviye ulaşan ve erken tanı erken tedaviye ulaşan hastaları ifade ediyor. Bu hastalar doğuştan kalıtılan bağışıklık sistemiyle ilgili doğuyorlar. Sık tekrarlayan kulak enfeksiyonu ve zatüre gibi enfeksiyonlar geçiriyorlar. Bu enfeksiyonlar organ hasarlarına neden olabiliyor. Bizde bu hastalıklarla ilgili farkındalığı arttırmak için etkinliği yapıyoruz. Dediğim gibi her bir balonu uçurduğumuz zaman etkin tedaviye ulaşan bir hastamızı ifade ediyor bu balonlar. Etkinlik kapsamında herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 

Konuşmaların ardından balonlar gökyüzüne bırakıldı.

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk