Etkinlik Takvimi
19.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ Silifke Taşucu MYO'da 'İstihdam Fuarı ve Kariyer Günü' etkinlikleri
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 16.04.2019 10:37:00

Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulunda “İstihdam Fuarı ve Kariyer Günü” etkinlikleri büyük katılımla gerçekleştirildi.

 

 

 

Silifke Kaymakamlığı, Selçuk Üniversitesi Silifke Taşucu MYO ve İŞKUR  tarafından Öğrencilerin sektör temsilcileri ile buluşturulabilmesi amacı ile “İstihdam Fuarı’ ve ardından "Turizmde Kariyer Planlama ve Kariyer Yönetimi " konul panel düzenlendi. Selçuk Üniversitesi Silifke -Taşucu Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen organizasyonda; Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Yüksekokul yöneticileri, öğretim elemanları, Antalya’dan ve bölgeden gelen otel işletmeleri yöneticileri ve yüksekokul öğrencileri yer aldılar.  İstihdam fuarı organizasyonunda Voyage Hotel/Belek,  Club Otel Nena/Side, Arabelle Hotels/Alanya, Kundu Holiday Village/Antalya, Aydın Bey Otel/Alanya, Ulu Resort Hotel/Mersin, Bumer Tur Sey. Acentası, Kızkalesi Kilikya Otel, Liparis Otel, Altınorfoz Otel yetkilileri stant açarak öğrencilerle birebir görüşmeler yaptılar.

 

 

Yüksekokul Müdür Yardımcısı Kazım Eser, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Kürşad Sayın ve İŞKUR yetkilisi Ahmet Kürşat Arslan’ın organize ettiği organizasyona beklenenin üzerinde katılım gerçekleşti. Prof. Dr. Seral Yücel’in moderatör olarak görev yaptığı panel organizasyonunda ise Voyage Belek insan Kaynakları Müdürü Mehmet Coşkun, Club Nena  insan Kaynakları Müdürü Nedim Tuncay ve İŞKUR ilçe Müdürü Mustafa Devecioğlu  panelist olarak görev aldılar.

 

 

Düzenlenen panelde konuşma yapan Silifke  Kaymakamı Şevket Cinbir şunları ifade söyledi: “Bu günün gençlerimiz  için hayırlara ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum. Umuyorum ki  gençlerimiz emeklerini ortaya koyabilsinler turizmcilerimiz istihdam sağlayacak kurumlarımız kuruluşlarımızla neyi aradıklarını ortaya koyabilsinler ve böylece doğru yerde konuşlanabilsin bunu umut ediyorum. Gerek yaşam tecrübemiz, gerek mesleki tecrübemizde gördüğümüz şekilde Türkiye’de gerçekten bir taraftan istihdam getirecek kişi arayanlar, bir tarafından iş arayanlar var. Ancak bunları doğru yerde doğru zamanda her zaman buluşturabilmek mümkün olmuyor.  Aslında sıkıntı bir anlamda kalifiye eleman sıkıntısı ve işsizliğin olduğu bir gerçek olmakla birlikte işsiz olarak gördüğümüz  kesimlerin gençlerimizin aslında istihdam olanakları sağlayanlar tarafından  aranan vasıflara sahip olmaması veya aranan vasıflara sahip olanlara ulaşılamaması gibi bir sorunun olduğu anlaşılıyor. Bu tür çalışmalar umarım hem istihdam olanaklarını imkânları sağlayanların istihdam edecek personel  üzerine,  hem iş arayan gençlerimizin de çalışabilecekleri kendilerine uygun bir işin bulabilmelerine vesile olur. Bu çalışmada emeği geçen Taşucu meslek yüksekokul Müdürüne emeği ecen hocalarımıza Silifke İŞKUR hizmet merkezi Müdürlüğümüz çalışanlarına buraya bu sunum için gelen turizmcilerimize, Antalya’dan gelen konuklarımıza misafirlerimize dışarıda koridorda stantlarını hazırlamış vaziyette sizlerle görüşmeye hazır olan işletmecilerimize herkese bu çalışmaya bulundukları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu ülkede işbirliği yaptığımız takdirde üstesinden gelemeyeceğimiz bir sorun yoktur. En başta işsizlik problemi de ortadan kalkar. Silifke istediği turizm potansiyelini harekete geçirememiş bir ilçemizdir. Eğer biz Silifke’nin Turizm alanında sahip olduğu bu potansiyeli harekete geçirebilirsek inanıyorum ki Silifke de bu alanda çalışmak isteyen herkesin çalışabileceği bir ortam yakalanmış olur” dedi.

 

 

Yüksekokul Müdür yardımcısı Öğr. Gör. Kazım Eser, yoğun işleri gereği Konya merkezde bulunan Prof. Dr. Erdoğan Şeker’in selamlarını ileterek yüksekokul olarak bu tarz organizasyonlara aralıksız devam edeceklerini belirtti. Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı öğr. Gör. Kürşad Sayın ise Turizm ve Otel İşletmeciliği ile Aşçılık programları öğrencilerinin ülke turizmine hazır hale gelmeleri için çalışmalarına aralıksız devam edeceklerinin belirtti.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk