Etkinlik Takvimi
24.07.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Lösemili Çocuklar İçin Anlamlı Etkinlik
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 04.04.2019 09:23:00

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tiyatro Topluluğu tarafından lösemili çocuklar yararına bir gece düzenlendi

 

 

 

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen geceye Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, dekan yardımcıları, akademisyenler, misafirler ve öğrenciler katıldı.Diş Hekimliği Fakültesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan “Tükkâna Kim Gidecek?” isimli tiyatro oyunlarının gösterimi yapıldı. 

 

 

 

 

Programda sergilenen gösteriler seyirciler tarafından büyük alkış topladı.

 

 

Lösemili çocuklar adına konuşma yapan Cihat Emin Soylu duygularını şöyle dile getirdi:Geçmişte lösemi tedavisini atlatmış bulunuyorum. 2002 senesinde tedavi gördüm. 11 senedir de hiçbir şekilde herhangi bir lösemi tanısı yok. Allaha şükür. Bu güzel günde burada bulunmamızın bir amacı var. Bir şekilde bir yerden fedakârlık edip buraya geldik. Burada bulunmanız bizim için çok özel ve duygulandırıcı bu gecede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız lösemili çocuklar sizinle”

 

 

Gecenin düzenlenmesine öncü olan Diş Hekimliği Fakültesi personeli Gürsel Özdemir, “Çok heyecanlıyız. Çünkü ulvi bir görev için buradayız. Bir hayalimiz vardı; bu işe başladığımızda bir gün çocuklar için bir şey yapmak istiyorduk o da bu geceye nasip oldu. Bu geceyi düzenlerken önümüzü açan en başta çok değerli Dekanımız Prof. Dr. Nimet Ünlü’ye ve emek harcayan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

SEYİRCİLER TARAFINDAN BAĞIŞ YAPILDI

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, “Amatör ruhları ama çok büyük kalpleriyle arkadaşlarımız gerçekten çok büyük dokunuşlar yapıyorlar. Toplumsal olarak gerçekten hepimizin çok önemsediği çocuklarımız için yaptıkları program için bu gruba çok teşekkür ediyorum.Çok güzel şeyler ortaya koyuyorlar. Biz de elimizden geldiğince inşallah desteklemeye devam edeceğiz. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Özdemir Koçak’a bu güzel gecede bizi desteklediği için ayrıca çok teşekkür ediyorum” dedi.Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nimet Ünlü, Tiyatro Topluluğunu tebrik ederek çiçek takdim etti.  Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özdemir Koçak da tiyatro topluluğunu tek tek tebrik ederek, anlamlı gecede emeği geçen herkese teşekkür etti.Oyun sonunda lösemili çocuklar yararına seyirciler tarafından bağış yapıldı.Türk Kızılay Konya Kan Bağış Merkezi de gece de bulunarak kök hücre bağışı hakkında bilgilendirme yaparak kan bağışında bulunmak isteyenler yardımcı oldu.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

 

https://twitter.com/selcukrektorluk