Etkinlik Takvimi
24.07.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ Sağlık Meslek Yüksekokulu'ndan Otizm Etkinliği
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 03.04.2019 13:28:00

 

Selçuk Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu tarafından “2 Nisan Otizm Farkındalık” günü etkinliği yapıldı.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde Düzenlenen etkinliğe Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan,  Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi Fatih Koçak, Özel Eğitim Öğretmeni İsmail Tuna ve öğrencisi Esra Karakurt, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, “Otizm, artık dünyada bir halk sağlığı sorunu olarak ele alınmaya başlanan, araştırma, tedavi ve mücadelesinde giderek daha fazla kaynak, ilgi ve enerji isteyen bir bozukluktur. Otizmin tedavisinde bilindiği üzere çeşitli yaklaşımlar içerisinde yunus tedavisi, ata binme tedavisi gibi çeşitli hayvan aracılı tedavi yöntemleri vardır ki diğer tedavilere baktığımızda işitsel bütünleştirme tedavisi, drama tedavisi, müzik tedavisi vb. tedaviler yer alır. Oldukça özgün olan bu yöntemler değerli bulunmaktadır. Ancak bu tip tedavilerin toplumdan topluma ciddi farklılık göstermesi doğaldır” şeklinde konuşarak tedavi yöntemlerin belirtti.

 

 

 

 

Programın sonunda Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan tarafından katılımcılara plaket takdimi yapıldı.

 

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk