Etkinlik Takvimi
24.07.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ Akşehir İİBF'de 'Coğrafyamızın Ortak Kültürü: Nevruz' Konulu Konferans Düzenlendi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 29.03.2019 11:53:00

Selçuk Üniversitesi Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler tarafından düzenlenen konferansa konuşmacı olarak, İran Araştırmaları Merkezi Kültür Sanat Toplum Koordinatörü ve Selçuk Üniversitesi Mevlana Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Sayın Prof. Dr. Ali Temizel davet edildi. 

 

 

 

 

Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. Serdar Öge’nin açılış konuşmasının ardından konuşmasını gerçekleştiren Prof. Dr. Ali Temizel, Farsçası yeni gün anlamına gelen ve Dünya’nın Kuzey Yarım Küresi’nde geniş bir coğrafyada bulunan halklar tarafından yeni yıl ya da baharın gelişi olarak kutlanan Nevruz’un farklı toplumlar için ifade ettiği anlamlardan, faklı ülkelerde ve Türk devletlerinde nasıl kutlandığından bahsetti.

 

 

Bir Türk toplumu olarak Türkiye’nin de Nevruz’a daha fazla önem vermesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Temizel, “Nevruz’u kim sahiplenirse onun bayramı olur” diyerek Nevruz’a sahip çıkmamız gerektiğine inandığını ifade etti.

 

 

Fakülte Dekanı Prof. Dr. H. Serdar Öge’nin,  Prof. Dr. Temizel’e plaket takdim ederek teşekkür etmesiyle program sona erdi. 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk