Etkinlik Takvimi
25.06.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Beden Dili ve Etkili İletişim Semineri
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 27.02.2019 11:12:00

 

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen ‘Beden Dili ve Etkili İletişim Semineri’ Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Programa Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Sezgin, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

 

 

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, insanın eğitiminin yaşam boyu süren bir olgu olduğunu kaydetti. Eğitim ve öğretimin temel araçlarından birisinin seminerler olduğunu dile getiren Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, “Seminerlerde, ihtiyaç duyulan bir konu üzerinde dinleyiciler hem bilgilendirilir hem de oluşturulan tartışma ortamı sayesinde konu ile ilgili olarak zihinlerdeki sorulara cevaplar aranır. Seminerlerin akademik, mesleki ve sosyal yönlerden gelişmemize yaptığı katkılar tartışılmazdır” dedi.

 

 

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı ve Konuşmacı Prof. Dr. Mete Sezgin, iletişimin iki kişinin duygu düşünce ve bilgilerini paylaşarak birbirlerini anlama süreci olduğunu vurguladı. İnsanların birbirlerinin farkına vardığı andan itibaren iletişimin başladığını söyleyen Prof. Dr. Sezgin, bunları dış dünyanın, insanların kendi iç dünyasının, diğer insanların iç dünyasının ve evrendeki bütünlüğün farkına varma olarak nitelendirdi.

 

 

Yaşamda önemli olanın, hayata yepyeni ve farklı bir bakış sergilemek olduğunu kaydeden Prof. Dr. Sezgin, “İletmek istediğinizi karşımızdaki kişiye amaçladığımız biçimde iletebilmek, isteneni elde etmek ve beklenen tepkiyi oluşturmak, etkili iletişimin amacıdır. Şikâyetlerin çoğu iletişim eksikliğine bağlıdır. Kötü iletişim; zaman, müşteri, para ve sağlık kaybına neden olur. İletişimde amaca ulaşmak için, ‘Ne söylemek istiyorum? , Ne zaman söylersem, karşımdaki kişinin iletişim kaynakları açık olur? , Nerede hangi ortamda iletişimi başlatmam yerinde olur?’ sorularını cevaplandırınız” dedi.

 

Prof. Dr. Sezgin, seminerde “Beden Dili ve Etkili İletişim” konusunda öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09  iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk