Etkinlik Takvimi
23.04.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Çölyak Derneğinden Ziyaret
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 07.01.2019 14:27:00

Konya Çölyak Dernek Başkanı Şerife Sedakatli,  Selçuk Üniversitesi Öğr. Gör. Güngör Gökdağ, Diyetisyen Yelda Altınışık ve öğrenciler çölyak farkındalığını arttırmak amacıyla bir araya gelerek Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ile Prof. Dr. Mehmet Okka’yı makamında ziyaret etti.

 

 

Ziyarette gıda tüketiminde sıkıntı yaşadıklarını  belirten öğrenciler, üniversite de yapılan yemeklerin glutensiz çıkması talebinde bulunarak yaşadıkları diğer sorun ve taleplerini dile getirdi.

 

 

Çölyak hastalığından muzdarip olan bireyleri yalnız bırakmak istemeyen Diyetisyen Yelda Altınışık “Çölyaklı İçin Bir İyiliğe Ne Dersin” sloganıyla başlattıkları Çölyaklı Yaşama Destek Projesi kapsamında Selçuk Üniversitesinde de farkındalık eğitimi vermek istediklerini belirtti.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ile Prof. Dr. Mehmet Okka, çölyak hastası öğrencilerin yaşadıkları sorunların çözümü için yardımcı olacaklarını söylediler.

 

 

 

Ziyaretin ardından öğrenciler, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut ve Prof. Dr. Mehmet Okka ile günün anısına toplu fotoğraf çekildi.

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk