Etkinlik Takvimi
20.04.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Türkmen Eğlencesi Düzenlendi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 24.12.2018 10:59:00

Selçuk Üniversitesinde, Irak Türkleri Öğrenci ve Gençler Birliği Konya Şubesi tarafından “Türkmen Eğlencesi” adlı program düzenlendi.

 

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezinde düzenlenen programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Konya Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Selçuk Halkacı, Ülkü Ocakları Konya İl Başkanı Mustafa Taha Çini, Konya Alperen Ocağı Vakfı İl Başkanı Musa Karaçor, Konya ÜLKÜ-BİR Genel Başkanı Fatih Çakmaktepe, Türkmeneli Dernekler Federasyon Başkanı Dr. Aydın Beyatlı ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 

Türkmenelilerin acılarını bir günlük bir tarafa bırakıp yöresel ve kültürel faaliyetlerini yaşatmak amacıyla programı düzenlediklerini dile getiren Irak Türkleri Öğrenci ve Gençler Birliği Başkan Yardımcısı ve Konya Şube Temsilcisi Ali Kemal Beyatlı, “Irak’ta dış ve iç güçler; kültürümüzün, tarihimizin ve Irak’ta varlığını yok saymaya çalışsa da dilimizi ve dedelerimizden kalan kültürlerimizi koruyup, yaşayıp yaşatıyoruz. Programımızda göreceğiniz üzere Türkmeneli kültürünün Anadolu’nun bir parçası olduğuna tanık olacaksınız. Zulüm yaşarız, işkence çekeriz, soykırıma uğrarız ama tekrar dirilip yolumuza devam ederiz” diye konuştu.

 

 

 

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından hazırlanan Türkmen halayı sahnelenerek, şiirler okundu. Program plâket takdiminin ardından sona erdi.

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk