Etkinlik Takvimi
26.08.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Çiftçiler Akıllı Sulama ve Gübreleme Konusunda Bilgilendirildi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 27.11.2018 14:20:00

Selçuk Üniversitesi Çumra Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü öğrencileri tarafından yürütülen "Tarımsal Üretimde Sosyal Sorumluluk" projesi kapsamında bölge çiftçilerine yönelik “Akıllı Sulama ve Gübreleme” konusunda bilgilendirme çalışması başlatıldı.  

Çumra Ziraat Odası destekleri ile Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinin “İş Etiği ve Sosyal Sorumluluk” dersi kapsamında Doç. Dr. Muhammet Karaşahin danışmanlığında yürütülen projede bölge çiftçilerinin sulama ve gübreleme konusunda bilinçlendirilmesi hedeflendi.

Proje kapsamında ilk olarak “Yeraltı Sularımız Çekiliyor, Toprağımız Çoraklaşıyor, Çare: Akıllı Sulama ve Gübreleme” başlıklı el broşürleri ve afişler hazırlandı.  Çumra Ziraat Odası destekleriyle bastırılan broşürler, öğrenciler tarafından yoğun tarım yapılan köy kahvelerine ve zirai ilaç bayilerine gerçekleştirilen ziyaretlerle dağıtıldı. Tarımda yüksek verimli ve sağlıklı üretimin yolunun akıllı sulama ve gübrelemeden geçtiğinin anlatıldığı proje de öğrenciler, bölge çiftçilerinden olumlu dönüşler aldıklarını belirterek bu projenin hayata geçirilmesinden dolayı üniversite yönetimine ve Çumra Ziraat Odası Başkanlığına teşekkür etti.     

 

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk