Etkinlik Takvimi
17.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Design Week Turkey 2018 Damgası
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 19.11.2018 13:42:00

Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından tasarım kültürü oluşturmak ve Türkiye’deki tasarımcıları dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Design Week Turkey 2018 (Türkiye Tasarım Haftası) etkinliğine katıldı.

İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü olarak yerini aldı. Selçuk Üniversitesini temsilen Geleneksel Türk Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Zuhal Türktaş öğretim üyeleri Doç. Dr. Meral Akan, Doç. Dr. H. Melek Hidayetoğlu ve 16 öğrencinin katıldığı etkinlik büyük beğeni topladı. Ana sanat dalının birbirinden seçkin eserleri yer aldığı stand ziyaretçiler tarafından da ilgiyle takip edildi.

 

Design Week Turkey kapsamında, ayrıca tasarım öğrencilerinin katıldığı yarışmalar ve atölye çalışmaları da gerçekleşti. Girişimci ve genç tasarımcıların kendilerini ifade etme fırsatı bulduğu etkinlikte, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencileri eş zamanlı yapılan tasarım etkinliklerine katılarak vizyonlarını genişletme imkanı buldu.

 

 

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü: (0332) 223 81 87- 223 81 88- 223 82 09 iletisimkoordinatorlugu@selcuk.edu.tr

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk