Etkinlik Takvimi
17.09.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Almanya'daki Eğitim İmkânları ve Burs Programları Tanıtıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 09.11.2018 13:15:00

Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü tarafından düzenlenen ‘Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD)’ tanıtım toplantısı gerçekleşti. Edebiyat Fakültesi Namık Kemal Amfisin gerçekleşen toplantı da ‘Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD)’ yetkilileri Almanya’daki eğitim imkânları ve burs programları hakkında katılımcılara bilgi verdi.  

Farklı fakültelerden öğrenciler ve akademisyenlerin ilgi gösterdiği toplantı kapsamında, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde Almanya’da eğitim görmek ve araştırma yapmak isteyen katılımcılar, DAAD’nin yaz kursları ve araştırma bursları hakkında detaylı olarak bilgilendirildi.

Program kapsamında ayrıca ‘Alman Akademik Değişim Servisi Ankara’da yaptığı TESTONSET sınavı, ilk kez Selçuk Üniversitesi ev sahipliğinde Bilgisayar Merkezinde gerçekleştirildi. Sınava Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden otuz üç öğrenci katılırken internet ortamında yapılan sınavın sonuçları öğrencilere hemen bildirildi. Öğrencilerin elde ettiği yüksek başarı Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nün başarısını ortaya koymada büyük önem arz ediyor.  

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk