Etkinlik Takvimi
19.04.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
6. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali Başladı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 06.11.2018 11:11:00

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Konservatuvarı tarafından hazırlanan 6. Dilek Sabancı Tiyatro Festivali, öğrencilerin sahnelediği “çöplük oyunu” ile perdelerini araladı.

 

 

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Konservatuarı’nda düzenlenen açılış programına Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Dilek Sabancı Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Dilek Zerenler, Hacı Ömer Sabancı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Zerrin Koyunsağan, Hacı Ömer Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, müdür yardımcıları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Selçuk Üniversiesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, törenin açılış konuşmasında şunları söyledi: “Konservatuvarımız, özellikle sahne sanatlarının hemen hemen her alanında çok değerli sanatçıları bu çatı altında yetişmiştir. Bu tesisin oluşmasında Sabancı Ailesinin ve Dilek Sabancı hanımefendinin çok önemli katkıları var. Sabancı Ailesi ülkemizin hakikaten örnek alınacak müstesna ailelerinden birisidir. Kültür, sanat ve eğitim alanında büyük destekleri olan bir ailedir. Bu vesile ile hepsine teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz”

 

 

 

Selçuk Üniversitesi’nin bir dünya üniversitesi olduğunu ifade eden Hacı Ömer Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Sabancı Vakfı, olarak 44 yıldır toplumsal gelişim için çalışıyoruz. Kültür ve sanat bizim için olmazsa olmaz. Değerli Muhsin Ertuğrul şöyle demiş; ‘Tarih, tiyatrosuz yükselen bir millet gösteremez'. Yani biz Türk milleti olarak yükselmek istiyorsak ki tabii istiyoruz, tiyatro bizler için olmazsa olmaz. Tüm Türkiye’de kültür ve sanat adı altında çeşitli tiyatro salonları, kültür merkezleri ve müzelerimiz var. Bunların arasında tiyatronun yeri özellikle gençler, tarafından sahiplenilen bu festivalin önemi bambaşkadır" ifadesini kullandı.

 

 

 

 

Konuşmaların ve plâket takdim törenin ardından Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Tiyatro Ana Sanat Dalı tarafından ‘Çöplük’ oyunu sahnelendi.

 

 

 

 

 

Oyun, izleyicilerden yoğun alkış aldı.  Oyunun sahnelenmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, oyun yönetmeni Alpay Ulusoy’a çiçek takdim etti. Oyuncuları tek tek tebrik eden Prof. Dr. Şahin, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

06-09 Kasım tarihleri arasında 6. Dilek Sabancı Festivali kapsamında Ankara Üniversitesi, S.Demirel Üniversitesi, Ankara Devinim Tiyatrosu ve Ordu Üniversitesi’nden gelen tiyatro grupları “Jüri, Japon Kuklası, İd, Ego ve Süper Kahraman, Mülteciler” oyunlarını ücretsiz olarak seyirciyle buluşturacak.

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk