Etkinlik Takvimi
23.05.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk Üniversitesi Stajyer Mühendis Programında Yer Aldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 18.10.2018 14:47:00

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ), ikincisini uygulamaya koyduğu “Stajyer Mühendis Programı” kapsamında 20 üniversiteyle daha imzalanan protokolde Selçuk Üniversitesi de yer aldı.

 

Stajyer Mühendis Programı'na ilişkin imzalar, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Borat, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yetkilileri ve 20 üniversitenin rektörü tarafından atıldı. Protokol törenine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin ve Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Sarıtaş da katıldı.Protokollerle bu yıl toplamda yaklaşık bin öğrencinin programı alınması planlanıyor. Öğrenciler, KYK’nın sağlayacağı kontenjanlar doğrultusunda konaklama fırsatı elde edecek. Açıklamalarda bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, devletin kendilerine emanet ettiği büyük görev ve projeler olduğunu belirterek, "Bu projeleri gerçekleştirmek adına başvurduğumuz tek kaynak üniversitelerimiz. İmzaladığımız protokol, ülkemizin kalkınmasına fayda sağlayacak" diye konuştu. 

 

 

STAJYER MÜHENDİS ADAYLARINA HER TÜRLÜ İMKÂN VERİLECEK

Stajyer Mühendis Programı’na üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarda makine, elektrik-elektronik/ haberleşme, havacılık, uçak, uzay, endüstri, bilgisayar, metalurji ve malzeme, kimya mekatronik mühendisliği başta olmak üzere ihtiyaç duyulan bölümlerden öğrenciler katılma imkânı bulacak. Stajyer mühendis adayları haftada en az bir tam gün TUSAŞ’ta çalışma imkânı bulurken, şirketin faaliyet göstermediği şehirlerde ise TUSAŞ mühendisleri üniversitelere giderek öğrencilerle birlikte çalışmalar yapacak. Stajyer mühendis adayları çalıştıkları süreçte üniversite tarafından sigortalanıp, KYK imkânlarından faydalanırken ayrıcı TUSAŞ çalışmaları için de ücret alacak. 

 

 

 

ÜNİVERSİTE- SANAYİ İŞ BİRLİĞİNE KATKI SAĞLANACAK

         Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, üniversite-sanayi iş birliklerine önem verdiklerini, bu anlamda Üniversitemizde “İntörn Mühendislik” adı altında mühendislik eğitimi gören öğrencilerin bir dönem boyunca endüstriyel alanda uygulamalı mühendislik eğitimi aldıklarını vurguladı.  Rektör Şahin, TUSAŞ gibi ülkemizin güzide bir kuruluşu ile yapılan “Stajyerler Mühendislik Programı” protokolünün ülkemizin ihtiyacı olan yetkin mühendisleri yetiştirme ve Üniversite-Sanayi iş birliğini geliştirme konusunda önemli katkı sağlayacağını ifade etti.

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk