Etkinlik Takvimi
23.05.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Sağlık Hizmetleri MYO'da Oryantasyon Eğitimi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 25.09.2018 13:28:00

 

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda (MYO), okula yeni başlayan öğrencilere yönelik oryantasyon eğitimi verildi.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde başlayan eğitime MYO Müdürü Prof. Dr. Uçkun Sait Uçan, MYO Müdür Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kul ve Arş. Gör. Şenay Demir, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

 

 

Prof. Dr. Uçan, programın açılışında yaptığı konuşmada, Selçuk Üniversitesi’nin taşıdığı evrensel değerlerin yanı sıra geleneklerine sahip çıkan ve durmadan kendini yenileyen lider yükseköğretim kurumları arasında yer aldığını ifade etti. Günümüzde doğru ve güvenilir bilginin, gerek ekonomik yaşamı gerekse sosyal, kültürel değerleri biçimlendiren en önemli kavram olduğunu belirten Prof. Dr. Uçan, “Sizler, Selçuk Üniversitesi’nde önümüzdeki 2 yıl boyunca doğru ve güvenli bilgiye ulaşacak ve bu bilgiyle donatılacaksınız. Bu süreçte sahibi olacağınız mesleğin teorik ve pratik yönlerini, detaylarını, sınırlarını öğrenecek ve sonunda topluma karşı kutsal görevinizi ifa etmek üzere hayata atılacaksınız. Sağlık Hizmetleri MYO’dan gururla mezun olacağınız o güne hep beraber kavuşmayı diliyorum.” dedi.

 

 

MYO Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Şenay Demir ise MYO’nun tarihçesi, bölüm ve programlar, yönetim, akademik ile idari kadro, okula ilişkin genel bilgileri içeren bir sunum gerçekleştirdi. Arş. Gör. Demir, MYO bünyesinde 4 bölüm ve 11 programın bulunduğunu aktardı. Oryantasyon eğitimi, müzik dinletisiyle devam etti.

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk