Etkinlik Takvimi
18.02.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Sahte Mail E-Posta Duyurusu
Yayınlayan Birim
FEN FAKÜLTESİ
Yayın Tarihi: 16.08.2018 11:57:00

Son zamanlarda üniversitemizde bazı personelimizin e-posta adreslerine Selçuk Üniversitesi, Sistem Yöneticisi veya Selçuk Üniversitesi Bilgi İşlem Müdürlüğü vb. adı altında Üniversitemizden geliyormuş gibi gösterilen fakat mail gönderici ve web sayfası içeriği sahte olan, Yeni Otomasyon Sistemi Girişi veya e-posta kota kullanımı ile ilgili kişisel bilgi, e-posta şifresi vb. talep eden mesajlar gönderilmektedir.

E-posta yoluyla şifre ve kişisel bilgilerini talep eden ve çeşitli web adreslerine yönlendiren veya e-posta hesap kotasının arttırılması gibi yanıltıcı nitelikteki e-postalara kullanıcılarımızın kesinlikle itibar etmemeleri gerekmektedir. Bu yanıltıcı nitelikteki e-postalardan herhangi birine cevap verildiği durumda şifre ve hesap bilgileriniz 3. şahısların eline geçebileceğinden dolayı en kısa sürede e-posta hesabınızın şifresini değiştirmeniz gerekmektedir. E-Posta adresinize girilemediği takdirde Bilgi İşlem Daire Başkanlığımızla en kısa sürede irtibata geçmeniz gerekmektedir. Kişisel şifrelerin korunması personelimizin sorumluluğundadır.

Bununla ilgili Başkanlığımız daha önceleri de personelimizi e-posta yoluyla ve web sayfamızda duyuru yaparak bilgilendirmiştir. Bu tür sahte e-posta ve web sayfalarına personelimizin önemle dikkat etmesi gerekmektedir.

Personelimize önemle duyurulur.