Etkinlik Takvimi
19.02.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi Alanı
Yayınlayan Birim
Selçuk Üniversitesi
Yayın Tarihi: 14.08.2018 09:00:00

Değerli Araştırmacılarımız,

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı Ufuk2020 ana bileşenlerine ek olarak Türkiye’nin de önemli bir parçası olduğu Avrupa Araştırma Alanı bölgelerinin araştırma ve teknoloji geliştirme kapasitelerini artırmaya yönelik çalışmalarını desteklemektedir. Bu minvalde, AB Üye ülkeleri ile Türkiye gibi Asosiye ülkelerde bulunan araştırma merkezleri arasında Ar-Ge kapasite ve proje geliştirme yeteneği farklılıklarının azaltılması ve merkezler arası aktif işbirliği ağları oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı kapsamında yer alan  Eşleştirme (Twinning) Programı, araştırma merkezleri arasında işbirlikleri oluşturulması ile karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımını desteklemektedir.

 

Eşleştirme (Twinning)  Programı kapsamında;

·       kısa süreli personel değişimleri,

·       ortak çalıştaylar,

·       heyet ziyaretleri,

·       konferanslara beraber katılım,

·       alana özel pilot eğitim faaliyetleri desteklenmektedir.  

 

Eşleştirme (Twinning) Programına Türkiye gibi Düşük Performans ülkelerinden bir koordinatör kuruluş liderliğinde; en az iki farklı Yüksek Performans ülkesinden kuruluşla birlikte oluşturulan konsorsiyumlar başvuru yapabilmektedir.

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation-SEWP) Alanı 2018-2020 Çalışma Programı yayınlanmış olup, 2018 yılı çağrısına yönelik detaylı bilgi bu dokümanda yer almaktadır. Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi (Spreading Excellence and Widening Participation) Alanı 2018-2020 Çalışma Programı’na ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Ufuk2020 Mükemmeliyetin Yayılımı ve Katılımın Genişletilmesi Alanı Eşleştirme (Twinning) Programı ingilizce bilgi notu ekte yer almakta olup; bu programa başvuru yapmak istemeniz halinde, program özelindeki sorularınızı ncpwidening@tubitak.gov.tr  adresi aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.