Etkinlik Takvimi
17.03.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
IV. Türk Dünyası Üniversiteli Gençler Yaz Okulu
Yayınlayan Birim
DIŞ İLİŞKİLER KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 20.02.2018 10:28:00

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Kazakistanın Türkistan şehrinde IV. TÜRK DÜNYASI ÜNİVERSİTELİ GENÇLER YAZ OKULU düzenleyecektir.

Yaz Okulu 18 Haziran-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, bu programı tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Türkistan şehrindeki merkez kampüsünde gerçekleştiriyor. Bu program, Türk Dünyasının pek çok bölgesinden gidecek olan gençlere Türkçe, Kazakça, Özbekçe ve Rusça derslerinin yanında, değişik ülkelerden gidecek değerli hocaların vereceği Tarih, Kültür, Türkoloji vd. seminerlere katılma imkânı da sunuyor.

Düzenlenen Yaz Okuluna (Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Siyasal Bilgiler, Uluslararası İlişkiler bölümlerinde okumakta olan) 1., 2. ve 3. Sınıf öğrencilerimiz uçak biletlerini kendileri alarak gidebilirler dersler, geziler, şehirler arası nakliye, barınma, yeme içme vd. bütün masrafları Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi karşılıyor.

Sadece Atlasglobal Havayollarının hizmet verdiği uçuşla İstanbuldan Çimkente giden öğrenciler, Çimkentte karşılanıp üniversite tarafından kampüse götürülecektir.

Belirtilen tarihlerde Merkez kampüste bulunan 2600 öğrenci kapasiteli yurtlar, kütüphane, kültür merkezi, yemekhaneler vd. tamamen boş ve müsaittir.

Türkiye ve diğer ülkelerden giden öğrenciler, bölgeyi ve birbirini tanıma istediği dil ve lehçede pratik yapma imkânı bulacaklardır. Programa katılmak isteyen öğrencilerin, öğrenci belgeleri ile birlikte 2 Nisan 2018 tarihine kadar Erasmus Evi içerisinde bulunan Dış İlişkiler Koordinatörlüğüne başvuruda bulunmaları gerekmektedir.