Etkinlik Takvimi
11.12.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜNHAM'dan "Nasreddin Hoca Köşesi" Projesi
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 16.02.2018 09:42:00

           Selçuk Üniversitesi  Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi (SÜNHAM) “Nasreddin Hoca Köşesi” Projesi ile Nasreddin Hoca’yı gençlerle ve çocuklarla buluşturuyor

 

 

          Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi genç nesillere ünlü gül-düşün ustası Nasreddin Hoca’nın daha iyi aktarılması için kolları sıvadı.Öncelikle Nasreddin Hoca’nın yaşayıp, öldüğü Konya’nın Akşehir ilçesinde ilk, orta ve lise düzeyinde tüm okullarda sergilenmek üzere bir Nasreddin Hoca Köşesi oluşturulması projesi hazırlandı. Nasreddin Hoca’nın kısa hayatının yanı sıra, gül-düşünlerinden örneklerin ve fotoğrafların yer aldığı birden çok görsel Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlandı. Projenin amacı; çocukların ve gençlerin ünlü gül-düşün ustasını daha yakından tanımasını ve unutmamasını sağlamak olarak belirlendi. Daha sonra hazırlanan görseller, Akşehir Milli Eğitim Müdürü Sadık Köseoğlu’nun da katıldığı bir Danışma Kurulu Toplantısı’nda Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Öztaş tarafından üyelere tanıtıldı. Yapılan fikir alışverişlerinin ardından bir görselde karar kılındı. Bu konu ile ilgili olarak öncelikle Akşehir Kaymakamı Mehmet Türk, Selçuk Üniversitesi Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Öztaş ve Danışma Kurulu üyeleri tarafından ziyaret edildi. 

 

 

 

          Ziyarette daha önce Danışma Kurulu tarafından kabul edilen Nasreddin Hocan görseli Akşehir Kaymakamına takdim edildi. Ardından Selçuk Üniversitesi  Nasreddin Hoca Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Öztaş, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’yı makamında ziyaret etti. Öztaş, ziyaret sırasında Belediyenin de desteğiyle Nasreddin Hoca’nın daha iyi anlatılması için okullarda Nasreddin Hoca Köşesi oluşturulmasıyla ilgili bir projesinin olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Salih Akkaya da Nasreddin Hoca köşesinin güzel bir proje olacağını ve Belediye olarak her türlü desteği vermeye kararlı oldukları söyledi. Nasreddin Hoca Köşesi okullarda yerini aldıktan sonra öğrenciler, Nasreddin Hoca ile her gün iç içe olacak onun kimliğini ve gül-düşünlerini her gün anımsayacak.

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

           https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk