Etkinlik Takvimi
16.11.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Afrikalı Öğrenciler Temsilcileri Çalıştayı Yapıldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 06.02.2018 15:47:00

 

           Türkiye’deki Afrikalı Öğrenciler Temsilcileri Çalıştayı Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) gerçekleşti. Çalıştaya toplamda 70 öğrenci temsilcisi katıldı.

 

 

         Konya’daki Afrikalı Öğrenciler Birliği (AFROKONYA) ile Türkiye’deki Burkina Fasolu Öğrenciler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği çalıştayda Afrika’yı yakından ilgilendiren liderlik sorunları ve bunların çözümleri tartışıldı. Çalıştayda konuşan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Afrika’nın gelişmesinde gençlerin çok önemli role sahip olduklarını belirterek, “Siz okuyan gençler olarak Afrika’nın kaderini siz değiştirebileceksiniz, siz yazabileceksiniz, hiçbir Avrupalı, Asyalı hatta Türk’ün gelip sizin kaderiniz yazmasını bekleyemezsiniz” ifadeleri kullandı.

 

 

 

 

 

 

          AFROKONYA Başkanı Younous Adoasoti Afrika’nın çok diplomaya sahip bireylere ihtiyacı olmadığını belirterek, onu çok seven ve uğruna birtakım fedakârlıklar yapmaya hazır olan bireylere ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Çalıştayın 2. gününde Konya’ya gelen misafirlere Konya geleneksel pilâvı ikram edildi. Ardından da rehber eşliğinde Konya gezdirildi.

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

           https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk