Etkinlik Takvimi
16.11.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk Üniversitesi Rektörü Şahin'e Ziyaret
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 09.01.2018 11:33:00

            Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Beyatlı, Irak Kültür Ateşesi Mustafa Vehbi Kanber ve beraberindeki heyet Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i makamında ziyaret ederek eğitim alanında destek istedi.

 

 

       Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Üniversiteyi asli amaçları arasında tutmaya çalışıyoruz. Ülkenin ihtiyacı olan çalışmaları yapıyoruz. Bunu yaparken de sizlerden öğrenci istiyoruz. Şu anda 2 bin 500 yabancı öğrencimiz bulunuyor. En çok yabancı öğrenci gelen ülkeler arasında Azerbaycan birinci, Irak ikinci sırada yer alıyor. Öğrenciler için bursları şimdi yarıya indirdik. Aslında yükseltilen miktar, öğrencilere verilen proje destek parasıydı. Ancak şu anda yarıya indirdik. Bursların yarısını biz yarısını öğrenciler ödeyecek. Selçuk Üniversitesi olarak iki yıllık, lisans ve lisansüstü eğitimde de her zaman destek vermeye hazırız” ifadelerini kullandı. Irak Kültür Ateşesi Mustafa Vehbi Kanber, Rektör Prof. Dr. Şahin’e verdiği desteklerden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

 

 

       Irak’ta özellikle eğitim alanında ciddi bir yapılanmaya ihtiyaç duyduklarını ifade eden Türkmeneli Dernekleri Federasyonu Başkanı Aydın Beyatlı, “Pek çok sektörde sıkıntı çekiyoruz. Ama öncelikle ilime ve bilime ihtiyacımız var. Irak’taki Milli Eğitim ve Sağlık Bakanları ile önümüzdeki günlerde görüşmelerimiz olacak. Her ay 3 öğrenci getirmek istiyoruz. Getireceğimiz öğrencilerin eğitim ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayacağınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. 3. Sağlık Kurultayı’nı Ankara’da gerçekleştireceğiz. Sizleri de davet ediyoruz” dedi

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

           https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk