Etkinlik Takvimi
21.10.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk'ta Çeşme Açılışı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 08.12.2017 15:54:00

 

Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Yerleşkesi’nde Konya İçme Suları Vakfı tarafından yaptırılan çeşmeler hizmete açıldı. Programa Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Selçuk Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Osman Orhan, Konya İçme Suları Vakfı Başkanı Ali Parlatır, Vakıf Müdürü Abdullah Büyüksütçü, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri ve birçok akademisyen katıldı. Açılış Vakıf Müdürü Abdullah Büyüksütçü’nün yaptığı duayla başladı.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, çeşmenin Selçuk Üniversitesi kampüsünde yapılmasına vesile olan herkese teşekkür etti. Prof. Dr. Karabulut, ”İnşallah bu çeşme aktıkça onların hayır defterine bir sadaka-i cariye olarak yazılsın duasında bulunuyoruz. Ayrıca su vakfımıza bu hayırlı hizmetlere vesile olduğu için  vakıf başkanına, değerli yönetim kurulu üyelerine çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Karabulut, “Allah bu çeşmenin suyundan içen herkesi Müslüman etsin. Bu çeşmenin suyundan içen her Müslümanı da, kendine has kul, Habibine has ümmet eylesin inşallah.” duasıyla sözlerine son verdi.

 

 

Konya İçme Suları Vakfı Başkanı Ali Parlatır, çeşmeden her su içen kişinin hidayete ermesi temennisinde bulundu. Ali Parlatır, üniversite içerisinde ki gençlere yapılan hizmetin az olmadığını ifade ederek, 45’nci çeşmeyi kampüs içerisinde kurduklarını söyledi.

REKTÖR ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Parlatır, konuşmasının sonunda  yapmış oldukları hizmetleri devam ettireceklerini belirterek Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’e, akademisyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

           https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk