Etkinlik Takvimi
17.01.2019

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
ICENTE'17 Konferansı Selçuk'ta Başladı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 08.12.2017 10:59:00

 

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından organize edilen “Uluslararası Mühendislik Teknolojileri” başladı. Konferansa 20’ye yakın ülke ve farklı üniversiteden 617 bildiri kabul edilmiş olup 500’e yakın bilim insanı katıldı.Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansın açılışına Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu, Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Sarıtaş, bilim insanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

 

Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Konferans Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. İsmail Sarıtaş, dünyada bilim alanında interdisiplin alanına ilginin büyümekte olduğunu söyledi. Teknoloji Fakültesi olarak bu konferansın  ilkini gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirten Doç. Dr. Sarıtaş,

‘’Desteklerini esirgemeyen ve Onursal Başkanımız olan Rektörümüz Prof.Dr.Mustafa Şahin’e özellikle teşekkür etmek isterim.” diyerek konferansın başarılı geçmesini diledi.

 

 

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tarakçıoğlu, bilimsel çalışmaları devam ettireceklerini belirterek, faydalı ve etkili bir konferansın geçmesini diledi.

 “TEKNOLOJİK GELİŞMELER İNSANIN RUH KONFORUNU SAĞLAMALIDIR”

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, kongrelerin insanların hayatını kolaylaştırması ve engellerin aşılması açısından büyük önem arz ettiğini söyledi. Teknolojik gelişmelerin, insanın ruh ve gönül konforunu da geliştirmesinin önemli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Şahin, “Bu açıdan Batı’nın gelişmişliği insanlığın gelişmesine, medeniyetin gelişmesine katkı sağlamamıştır. İnsan sadece bedenden ibaret bir varlık değildir. İnsanın ruhu, aklı ve bir de bedeni var. Teknoloji, insanın bedenindeki kusurları, hastalıkları tedavi edebilir ama insanın ruhunu, insanın düşüncesini ve inancını yok sayar ise başarılı olmaz. Bir şeyin olacağı varsa olur, teknoloji eğer bu gelişmeyi sağlayacak ise bunun karşısında durulmaz. Aksine bunu bizim yönetmemiz lazım. Bugünün dünyasında üniversitede çok iyi eğitimler veriliyor. Teknik adamlar yetiştiriliyor ve tek boyutlu insanlar yetiştiriliyor ama bizim bir geçmişimiz, kültürümüz, mirasımız var. Buna ek olarak bugünümüz, bugünün dünyası ve yarınımız var. Dolayısıyla insanı 3 boyutlu ele almayan hiçbir yöntem insanı mutlu edemez ve bu dünyada başarılı olamaz” diye konuştu.

 

 

Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, teknolojinin, insana hizmet ettikçe önemli olduğunu belirterek, “Teknoloji bu hayatın gayesi değil, asıl olan insandır ve yarınımızdır. Bizim buna yönelik çalışmalar yapmamız lazım. Bu organizasyonu yapan öğretim üyelerimize, bu organizasyon için Konya’ya gelen, destek veren görüş ve düşüncelerini paylaşacak olan bilim insanlarına teşekkür ediyorum. Çok güzel bir ev sahipliğiyle sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Açılış konuşmalarının ardından, konferansın düzenlenmesinde katkı sağlayan kurum ve kuruluş temsilcilerine plaket takdim edildi.

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

           https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk