Etkinlik Takvimi
15.11.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
SÜ-TÖMER Öğrencileri Konya'nın Güzellikleriyle Buluştu
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 08.11.2017 13:20:00

 

 

Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Şehrimi Tanıyorum Projesiyle’ Selçuk Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (SÜ-TÖMER) öğrencileri düzenlenen geziyle Konya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma imkanı buldu.

 

 

 

Öğrenciler, proje kapsamında Mevlana Türbesi, Sille, Aya Elena Kilisesi, ve Kelebekler Vadisi’ni gezdi. Yapılan etkinlikten dolayı memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler,  sadece Türk dilini değil; Türk tarihini ve kültürünü tanımaktan mutlu olduklarını da sözlerine eklediler. Gana, Letonya, Arnavutluk, Bangladeş, Senegal, Afganistan, Cezayir, ve Mısır’dan gelen öğrenciler Konya’nın yüzyıllar öncesine dayanan tarihi yapıları, manevi havası karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

 

 

HATIRALARDA İYİ BİR ‘TÜRKİYE’ MAZİSİ

 SÜ-TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ufuk Deniz AŞCI yaptığı açıklamada, ”Türk dilini öğretme konusunda üstlenilen bu görev, düzenlenen etkinlikler vegezilerle birlikte farklı boyutlara taşınmış, Türk kültürünü,  insanını tanıtmak gibi çok kutsal bir hale gelmiştir. Her yıl onlarca farklı ülkeden yüzlerce öğrenciyi ağırlayan SÜ-TÖMER, öğrencileri buradaki eğitimlerini tamamlayıp ülkelerine döndüğü zaman, öğrencilerin hatırlarında iyi bir ‘Türkiye’ mazisi bırakmak hedefiyle yoluna durmaksızın devam ediyoruz.” diyerek konuştu.

 

 

 Geziden memnun kaldıklarını ifade eden öğrenciler, gezi programının yapılmasını sağlayan SÜ- TÖMER Müdürü Prof. Dr. Ufuk Deniz Aşcı ve Selçuklu Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk