Etkinlik Takvimi
19.10.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Rektör Şahin, MTTB Öğrencileri İle Yemekte Buluştu
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 03.11.2017 10:05:00

 

 

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Konya Şubesi başkanı Lütfullah Işık ve beraberindeki üye öğrenciler ile birlikte öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

 

Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin,  MTTB ile tanışmasının ortaokul hayatına kadar dayandığını ve 1976 yılında İstanbul Fatih İmam-Hatip Lisesinde iken Birliğin merkezini tanıdığını söyledi. Birliğin eğitim faaliyetleri hakkında bilgi veren Rektör Mustafa Şahin, bilim, sanat, kültür, sağlık, spor, ve tiyatro kulüplerinin olduğunu bunun yanında hukuk ve siyaset derslerinin de verildiğini dile getirdi. Rektör Şahin, Sinema Yönetmenleri Osman Sınav ve Mesut Uçakan’ın  MTTB’ de yetişmiş olan insanlardan olduğunu ifade etti.   

 

          

“HAKK, HUKUK NOKTASINDA HEP UYARIR”

Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, sözlerine şöyle devam etti.

“Hakk, hukuk noktasında hep uyarır. Şimdi biz bir üniversitede yönetici olduk. Bize diyor ki bazı arkadaşlarımız geçmişte bize çok kötülük edildi. Şimdi bizde aynısını yapalım. Kesinlikle bu kabul edilemez. Çünkü geçmişte kötülük edenler yaptıkları kötülüğün bedelini bu dünyada da ahirette de ödeyecekler. O zaman ben neden durup dururken ahiretimi heder edeyim. Biz adaletle yükümlüyüz. Hakkaniyetle eşitlikle yükümlüyüz. Biz kendi amellerimizden ve fiillerimizden sorumluyuz. Kimsenin geçmişteki hesabının kesicisi değiliz. Özetle duruşumuz ve çizgimiz belli.” diyerek sözlerine son verdi.  

 “TEMEL ÇİZGİ, MİLLİ VE YERLİ OLMAK”

Milli ve yerli olmanın temel çizgisinden sapıldığında FETÖ gibi hain unsurların çıkabileceğini belirten Rektör Prof.Dr.Şahin, o yapının peşine düşmüş olan insanların beyinlerini kiraya verdiklerini vurgulayarak MTTB’nin özgür, bağımsız düşünebilen insanlar yetiştirdiğini söyledi. 

 

 

REKTÖR PROF. DR. ŞAHİN’DEN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

Rektör Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Kendinizi yetiştirin geliştirin. Eksik insanla mükemmel iş çıkmaz. İyi işler yapacaksanız ülkemize hizmet edecekseniz, insanımıza hizmet edecekseniz kendinizi yetiştirmeniz lazım. Hep rekabet ve yarış halinde olacaksınız. Bu haset anlamında değil.Kur’an-ı Kerim’de emredildiği gibi, iyilikte yarışın anlamında rekabet halinde olacaksınız. Sınıfınızdaki bir arkadaşınız 80 alıyorsa 85 almak için uğraşacaksınız. 90 alıyorsa 95 almak için uğraşacaksınız. Sizden yükseği yok, o zaman bir önceki sınavda 90 aldıysanız bir sonraki sınavda 95 almak için uğraşacaksınız. Tamam, ben oldum, bittim deme hakkınız da şansınız da yok, çünkü hayat hep bir rekabettir hep bir yarıştır. Bilgi kaynaklarımız besleneceğimiz kaynaklar belli.  Buna uyacağız. Kur’an-ı Kerim ve İslam’ın belirlediği ölçüler.

 

 

Programda konuşan MTTB Konya Başkanı Lütfullah Işık, katkı ve desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Şahin’e teşekkür etti.

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk