Etkinlik Takvimi
19.10.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk Öğrencilerinden, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Yardımı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 26.10.2017 10:50:00

 

Selçuk Üniversitesi Sosyal Farkındalık Topluluğu tarafından “Çocuklar Okusun Projesi” kapsamında, Konya’nın Kadınhanı ilçesinde bulunan Osmancık İlkokulu öğrencilerine eğitim seti yardımında bulunuldu.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Sosyal Farkındalık Topluluğu Başkanı Melike Şenel, yaptığı açıklamada, topluluk öğrencileri olarak önemli bir projeye daha imza attıklarını söyledi. Projeyi,  üniversite öğrencilerinin sosyal konulardaki bilincini arttırmak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmak amacıyla üniversite öğrencilerinden gelen talep üzerine Osmancık İlkokulu’nda hayata geçirdiklerini ifade eden Şenel, “Bizlere ulaşan hediyelerle 50 çocuğun eğitim seti ihtiyacı karşılandı. ‘Bir köy var uzakta’ demedik. Uzakları yakın edip köy okulundaki çocuklara bir umut olmak, büyükleri olarak ‘bizler de yanınızdayız’ demek için projemizi gerçekleştirdik. Proje kapsamında ayrıca palyaço gösterisi ve el boyama etkinliği de düzenledik. Sosyal Farkındalık Topluluğu olarak ‘Hayalimiz Tebessüm Olmak’ diye çıktığımız bu yolda bizlere her daim destek olan başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin hocamıza, öğretim üyelerimize, öğrenci arkadaşlarımıza ve projelerimize destek sağlayan kurumlara teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

 

 

Şenel, Osmancık İlkokulu’ndan aldıkları olumlu tepkiler sonucunda bir sonraki ziyareti, kütüphane ihtiyaçlarını gidermek üzere planladıklarını belirterek, topluluğa destek vermek isteyenlerin Sosyal Farkındalık Topluluğu sosyal medya hesaplarından kendilerine ulaşabileceklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

 

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk