Etkinlik Takvimi
19.10.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk Üniversitesi Afrikalı Öğrencilerle Buluştu
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 23.10.2017 14:06:00

 

Selçuk Üniversitesi, Binicilik Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programında Afrikalı öğrencilerle bir araya geldi

 

 

Selçuk Üniversitesi Afrika Kültürünü Tanıtma ve Araştırma Topluluğu (AFRO)  tarafından Binicilik Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen tanışma kahvaltı programında Afrikalı öğrenciler bir araya geldi. Düzenlenen programa SÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayrettin Hayrullah Sofuoğlu, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Abdullah Yorulmaz ve çok sayıda Afrikalı öğrenci katıldı. Programda Afrikalı öğrencilere seslenen Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, şunları söyledi: “Sıkça bir araya gelebilmenin güzelliğini ve inceliğini beraber mutlaka sürdürmemiz lazım. Dışarıdan gelen öğrencilerimizi, kendi okulumuzda görmekten sizlerin bölümlerinizden başarılı bir şekilde bulunmanızdan dolayı mutluluk duyuyoruz. Varsa problemlerimizi beraberce çözebildiğimiz kederlerimiz varsa giderebildiğimiz en önemlisi sevinçlerimizi paylaşabildiğimiz bir eğitim öğretim dönemi diliyoruz”

 

 

TÜRKİYE’NİN KÜLTÜR ELÇİLERİ SELÇUK’TA

Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Afrikalı öğrencilere her zaman destek olacaklarını söyleyerek, “Artık merkezde değil, kampüsteyiz. Neye ihtiyacınız varsa rahatlıkla gelebilirsiniz. İnşallah yardımcı olmaya çalışırız. Hepinizi önce devletlerinizin, ailelerinizin ve hepsinden de önemlisi Allah’ın bir emaneti olarak görüyoruz. Kendi çocuklarımıza nasıl ihtimam gösteriyorsak sizler içinde aynı duyguları paylaşıyoruz. Ülkenize döndüğünüzde Türkiye’nin birer kültür elçisi olarak da orada görev yapmanızı arzu ediyoruz. Geldiğinizden çok daha olgun, yetişmiş, bilgili ve Türk dostu olarak ayrılmanızı istiyoruz. Allah hepinizden razı olsun, zihin açıklığı versin. Her an her sıkıntınızda yanınızda olduğunuzu bilmenizi istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

SELÇUK’TA AFRİKA KÜLTÜR GECESİ DÜZENLENECEK

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kağan Karabulut, Afrikalı öğrenciler için ilerleyen dönemde Afrika Kültür Gecesi düzenleyeceklerini söyleyerek, “Nijer büyükelçisiyle de geçen geldiğinde görüştük. Afrika Kültür Gecesi olarak tertip edilecek programda Nijer Büyükelçisine de vazife verdik, severek de kabul etti. Ankara’daki diğer Afrika Büyükelçilerini de organize edip buraya getirmeye çalışacak.  İnşallah onlarla ilgili de elimizden gelen desteği vereceğiz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Şahin’e Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayrettin Hayrullah Sofuoğlu, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Abdullah Yorulmaz’a da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk