Etkinlik Takvimi
5.04.2020
Basında Fakültemiz
Yayınlayan Birim
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Yayın Tarihi: 13.10.2017 11:16:00

Selçuk İletişim,"TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında"Birincilik

 

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, TRT tarafından üniversite öğrencilerinin eğitim faaliyetleri kapsamında yapacakları çalışmalara katkı sunmak ve onları teşvik etmek amacıyla düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında 4 kategoride toplam12 ödül alarak birinci oldu.

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo Yayıncılığı,Televizyon Yayıncılığı, Sesli Görüntülü Haber Yayıncılığı ve Yeni Medya Yayıncılığı dalında düzenlenen ve 35 üniversiteden 351 öğrencinin 211 eserle katıldığı yarışmada, 46 eserle yarışmaya en fazla katılım sağlayan fakülte oldu.

Törene, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender, Dekan yardımcısı Prof. Dr. Kadir Canöz, Radyo-Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aytekin Can, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Selçuk Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, TRT Ankara Arı Stüdyolarında gerçekleşen törende, İletişim Fakültemiz ve öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında 12 ödül aldılar. TRT kurumunda da çok sayıda mezunumuzun olduğunu görüyor olmak bizi ayrıca mutlu ediyor. TRTye teşekkür ediyorum programa ve organizasyona sahip çıkarak, en azından öğrencilerimizin daha düzenli bir yarışma sürecinden geçerek kendi başarılarını ortaya koymalarına imkan hazırladılar. Bu vesileyle minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Sizler bizim evlatlarımızsınız. Bir anne-baba kendi çocuğunun başarısından nasıl mutluluk duyarsa biz o mutluluğu yaşıyoruz. Bu başarıya katkı sunan tüm arkadaşlarımızı ve derece alan öğrencilerimizi tebrik ediyorum dedi

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kalender ise kazanılan ödüllerin tesadüf olmadığını belirterek, Fakültemiz ülkemizin en başarılı ve prestijli fakültelerinden biridir. Teorik eğitimle uygulamayı bütünleştiren fakültemiz, TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışmasında bunu bir kez daha ispatladı. Bize bu gurur yaşatan başta öğrencilerimize, öğretim üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bize bu imkanı sağlayan TRTye de şükranlarımı sunuyorum diye konuştu.

Yarışmada, Radyo Haberi dalında Muhammet Emre İncekayanın Gündem eseri, Radyo Yayıncılığı ve Belgesel Programlar dalında  Merve Çınar Futbol Çölünde Bir Vaha Aykut Kocaman eseri, Drama Programı dalında Simay Yaykır Kara Tehlike eseri, Televizyon Belgesel Film dalında  Batuhan Fındıklıoğlu Sevmek Lazımeseri, Televizyon Programcılığı dalında  Muhammet Raşit Navgasın Ağıtlarla Sille eseriyle birinci oldu.

Yarışmada ayrıca TV Haberi dalında Dilan Tutkun, Radyo Müzik Programı dalında Harun Yaman ve Adem Samet Örcün, Kısa Film dalında Ali Can Öğet, Belgesel Film dalında Zeki Koyuncu,Yeni Medya Yayıncılığı Blog dalında Aytül Yıldırım, Musa Emir Şen ve Recep Demirci eserleriyle ikincilik ödülü aldı. Yeni Medya Yayıncılığı Blog dalında Ayşe Yeşil, Gamze Beygirci, Şahin Bingöl, Yeni Medya Yayıncılığı İnternet dalında ise Ozan Zıvalı, Osman Ünal ve Kaan Güven ise üçüncü oldu.

Tüm kategorilerde birincilere 3 bin 500, ikincilere 2 bin 500 ve üçüncülere ise bin 500 lira ödül verildi.