Etkinlik Takvimi
19.10.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk Üniversitesi Çumra MYO, Konya Bilim Festivalinde
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 10.10.2017 09:46:00

 

Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi “Konya Bilim Merkezi” ev sahipliğinde, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Sen de Yapabilirsin” teması ile 5’incisi düzenlenen Konya Bilim Festivali’ne Selçuk Üniversitesi Çumra Meslek Yüksekokulu (MYO) Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı da katılarak destek verdi.

 

 

 

Selçuk Üniversitesi Çumra MYO Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eray Tulukcu, yaptığı açıklamada, başta Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin olmak üzere üniversite yönetiminin, yerel kaynakların geliştirilerek yeni ürünlerin oluşturulmasında, büyük destekleri olduğunu belirtti. Bu doğrultuda Konya Bilim Festivali’nde yetiştirdikleri tıbbi bitkileri ve elde ettikleri uçucu yağları tanıttıklarını ifade eden Doç. Dr. Tulukcu, Çumra MYO  Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı’nın 2001 yılında Türkiye’de bu alanda ilk açılan programlardan biri olduğunu ve o yıllardan itibaren de tıbbi bitkiler çeşit bahçelerinde ve laboratuvarlarda uygulamalı eğitim verdiklerini sözlerine ekledi.

 

 

 

Öğr. Gör. Raziye Koçak da festival boyunca tıbbi ve aromatik bitkiler stantlarının ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gördüğünü belirterek, “Özellikle Konya Valimiz Sayın Yakup Canbolat ve Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Hüseyin Kara’nın yakın ilgisi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı öğrencilerini ziyadesiyle memnun etmiştir. Ayrıca standa ‘Doğadaki İnsan’ belgesel programını hazırlayan ve sunan Sayın Serdar Kılıç’ın gelmesi memnuniyeti daha da artırmıştır” diye konuştu.

 

    

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk