Etkinlik Takvimi
19.12.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
Selçuk İletişime Prestijli Ödüller
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 03.10.2017 13:32:00

 

24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Festivalde, Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Kısaca Film Atölyesi aldığı ödüllere bir yenisini daha ekledi.

 

 

Yarışmalarda ödül alan isimler, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde Ayşe Arman ve Meltem Cumbul’un sunuculuğunu yaptığı gecede açıklandı. Radyo Televizyon Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aytekin Can’ın da katıldığı ödül töreninde Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Dalında "En İyi Belgesel Film Ödülü"ne yönetmenliğini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencisi Canberk Çetin’in üstlendiği "683" filmi yüzlerce filmi geride bırakarak layık görüldü. Bu ödülle birlikte Kısa-Ca Film Atölyesi iki sene üst üste bu ödülü alarak büyük bir başarıya imza attı. Geçtiğimiz yıl düzenlenen 23. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Dalında "En İyi Belgesel Film Ödülü"nü yönetmenliğini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencisi İbrahim Aybek ve Eren Bektaş’ın üstlendiği "Müsahip" film layık görülmüştü.

 

 

 

İLETİŞİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ BÜYÜK BAŞARININ MİMARI OLDU

Ayrıca Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen 18. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde dereceye giren filmler de Karabük Üniversitesi Safranbolu Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen ödül töreninde açıklandı. Yönetmenliğini Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğrencisi İbrahim Aybek ve Eren Bektaş’ın üstlendiği "Müsahip" filmi, finale kalan 10 film arasından ikinciliğe layık görüldü. Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Kısaca Film Atölyesi Öğrencileri Türkiye’nin en prestijli bu iki festivalden aldığı ödüllerle büyük bir başarının mimarı oldu.

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk