Etkinlik Takvimi
24.06.2018

E-Posta Servisleri

Personel E-Posta
313 Taraftar Sertifikalarını Coşkuyla Aldı
Yayınlayan Birim
KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ
Yayın Tarihi: 10.04.2017 14:09:00

 

 

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (SELÇUKSEM), Atiker Konyaspor Kulübü ve Nalçacılılar Taraftar Derneği’nce gerçekleştirilen ‘Fair Play Tribünde Başlar’ eğitim programının sertifikaları törenle taraftarlara verildi. Sertifika töreninde taraftarları yalnız bırakmayan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, takım kaptanı Ali Çamdalı ve futbolcu Jens Jonsson’un katıldığı söyleşi de gerçekleştirildi.

 

 

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ve Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ahmet Baydar’ın yanı sıra SELÇUKSEM Müdürü Doç. Dr. Birol Gülnar, Atiker Konyaspor Yönetim Kurulu Üyelerinden Doç. Dr. Hakan Salim Çağlayan, Zekeriya Coşar, futbolcular Ali Çamdalı, Ali Turan, Selim Ay, Kaya Tarakçı, Mehmet Uslu, Jens Jonsson, programa katkı sağlayan öğretim üyeleri ve çok sayıda taraftar katıldı.

 

 

Programın açılış konuşmasını yapan Nalçacılılar Taraftar Derneği Basın Sözcüsü İlker Kırnaz, yaptığı konuşmada, eğitim programının süreci hakkında bilgi verdi. Kırnaz, “Projenin nesiller boyu devam edeceğine inanıyorum. Projemizin ana teması, bir insanın iyi bir taraftarlıktan önce ahlaklı bir duruşa sahip olmasıdır. Projenin temel dayanağı bu. Bu ana unsur üzerinde eğitimlerimiz devam edecek” dedi.

 

 

Projenin son derece önemli olduğunun altını çizen SELÇUKSEM Müdürü Doç. Dr. Birol Gülnar, “Sayın Rektörümüzle üniversitemize gelen değişimin sadece kampüsümüzün sınırları içerisinde değil, içerisinde yaşamaktan gurur ve onur duyduğumuz Konyamızın sorunlarının çözümünde de çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu eğitim programı da bu önemli bilgi birikimini hizmete koşmak amacıyla gerçekleştirilmiş bir programdır. Ayrıca bir konuya da dikkat çekmek istiyorum. Konyaspor taraftarları arasında şiddet almış başını gitmiş, kontrolden çıkmış da sanki biz bunun önlemini almak için böyle bir program hazırladık gibi algılanabilir. Ama konu asla böyle değil. Kötü olaylar henüz ortaya çıkmadan bunun önlemini almak amacıyla gerçekleştirilmiş bir eğitimdir. Sıklıkla kullanılan ‘İstanbul Beyefendisi’ tabiri yerine ‘Konya Beyefendisi’, ‘Konyaspor Beyefendisi’ tanımının yerleşmesine katkı sağlamak da önemli bir amacımızdır” diye konuştu.

 

 

Açılış konuşmaların ardından söyleşiye geçildi. Atiker Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, “Bir hayaldi gerçekleşti. Her yönüyle güzel bir proje. Diğer taraftar gruplarına da örnek olacağını düşünüyorum. 2007’de mavi bayrak projesinin sahibi olmuştuk. O gün bir ışık yandı. Bunu başarabileceğimizi düşünmeye başladık ve bugünlere geldik. UEFA Avrupa maçlarında dışarıdan gelen takımların yöneticileri ve UEFA yetkilileri bizi hayretle karşıladılar. Misafirperverliğimizden her ortamda övgüyle bahsettiler. Taraftarımız ise özellikle Milli maçlarda büyük başarı sağladı. Milli Takımımızı Fransa’ya bu taraftar gönderdi. Orada olmamızın baş mimarı sizlersiniz. Ömrümüz boyunca unutamayacağımız günler yaşattığınız için hepinize ayrıca teşekkür ediyorum. Konya’nın barıştırıcı, uzlaştırıcı, kardeşlikten, birlik ve beraberlikten yana bir misyonu var. Bu misyonu layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor. Çok önemli mesafeler kat ettik. Devamının geleceğine inancım sonsuz. Ben sizleri deplasmanda bir arada görünce çok duygulanıyorum. Stadımızı doldurduğunuzda duygulanıyorum. Bu akşamda buradasınız, hepinize kulübümüz ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Söyleşide konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, “Sporu birleştirici unsurlar olarak ele almamız lazım. Başarıyı paylaşırken üzüntüleri de paylaşmamız gerekiyor. Kupa maçlarında dünya üçüncüsü olduğumuz gün bunu yaşadım. Maçı izledik Ankara’ya gidiyorduk. Yolda birbirini hiç tanımayan araç sahipleri yaklaşık 200 kişiyle birbirimizi selamladık ve tebrikleştik. Bu coşku çok önemli. Milli birliğin ve toplumsal bütünlüğün sağlanmasında bunlar önemli şeyler. Her takımın taraftarlarının kendine has birtakım farklı özellikleri var. Ama biz Konyaspor taraftarları ve destekçileri olarak sizleri çok daha ayrı tutuyoruz. Bir defa tescilli marka olarak ‘Nalçacılılar’artı ‘Anadolu İmparatoru’. Bu çok önemli. Bunu muhafaza etmek lazım. Sporun güzellikleriyle hep ilgilenmemiz gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın katkılarıyla Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nın yapılmasıyla şehrimizin ve ülkemizin Konyamıza, spora bakış açısı değişti. Milli takımımızın da uğurlu stadlarından birisi oldu. Önemli Avrupa takımları şehrimize geliyor. Maçlarda sonuçlara çok takılmamak lazım. Sporun güzelliğine ve birleştiriciliğine önem vermek gerekiyor. Maçı kazandıklarında futbolcularımızla başarıyı paylaşıyoruz. Biz farkımızı göstererek kaybettiklerinde de onları bağrımıza basmalıyız, kucaklamalıyız. O an bize ihtiyaçları var. Bir sonraki maçta moral ve motivasyonlarının daha iyi artacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

 

Söyleşide söz alan Takım Kaptanı Ali Çamdalı, “Sizler tezahüratlarınızla bizi hiç yalnız bırakmadınız. Biz de sizin bu mutlu gününüzde sizi yalnız bırakmamak ve heyecanınıza ortak olmak için buradayız” dedi. Futbolcu Jens Jonsson ise Danimarka’da taraftarların mağlubiyetler sonrasında takımlarını desteklemediklerini belirterek, bu anlamda desteklerini esirgemeyen Konyaspor taraftarına teşekkür etti.

 

 

Söyleşinin ardından, eğitim programında ‘6222 Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesi’ konulu dersiyle Emniyet Amiri Hasan Andı’ya, ‘Etkili İletişim ve Öfke Kontrolü’ konulu dersiyle Prof. Dr. Mehmet Fidan’a, ‘Toplum Yaşantısında Fair Play, Tribünde Fair Play’ konulu dersiyle Doç. Dr. Hakan Salim Çağlayan’a, ‘Spor Pazarlaması ve Taraftarın Marka Değerine Katkısı’ konulu dersiyle Doç. Dr. Göksel Şimşek’e ve ‘Sporun Toplumsal Kurumlarla Çoklu Faaliyet İlişkisi’ konulu dersiyle Yrd. Doç. Dr. Mete Kazaz’a protokol üyeleri tarafından plaketleri ve hediyeleri takdim edildi.

 

 

Daha sonra eğitimlerini başarıyla tamamlayan 313 taraftara protokol üyelerince sertifikaları ve hediyeleri verildi. Program sonunda ise Kaşıks Grubu müzik eşliğinde taraftarların coşkusuna ortak oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜNİVERSİTEMİZİ SOSYAL MEDYADA DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

https://www.facebook.com/selcukuniversitesirektorluk?ref=hl

https://twitter.com/selcukrektorluk