DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Hasta Bilgilendirme

 

Konya dışından gelen hastaların, il dışındaki Devlet Hastanelerinden S.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi’ne sevk getirmeleri gerekmektedir.

Fakülteye İlk defa gelen hastaların hasta kayıt birimine, müracaat etmeleri gerekmektedir.

Hasta Kayıt İşlemleri

SGK’ya tabi çalışan ve emekliler (SSK, Bağkur, Emekli Sandığı çalışan ve emekli personeli) sadece kimlikleri ile ilk kayıt yaptırabilirler. SGK’ya tabi hastalardan  sevk fotokopisi alınmamaktadır.

Medikolu hastalar medikodan aldıkları sevk ve kimlik belgeleri ile gelerek kayıt yaptırırlar.

Konya içinden gelen yeşil kartlı hastalar Ağız Diş Sağlığı Merkezlerinden aldıkları sevk  ile kayıt yaptırabilirler. İl dışından gelen yeşil kartlı hastalar ise bulundukları bölgenin devlet hastanelerinden aldıkları sevk  ile kayıt yaptırabilirler.

Hasta Kayıt biriminden kayıt yaptıran yetişkin hastalar A Blok zemin kattaki ilk muayene bölümünde (Oral Diagnoz) muayene olurlar. 12 yaş altı hastalar ise Pedodonti bölümünde muayene olmaktadır.

İlk muayenesi yapılan hastalara ilgili bölümün bankosundan hangi bölümlerde tedavi olması gerektiğini gösteren “hasta takip formu” verilir. Hastalar bu formda yazılı olan bölümlere çıkarak kayıt yaptırır ve randevularını alırlar.

Yeşil Kartlı,askeri personel ve üniversite öğrencileri için verilen sevklerin geçerlilik süresi 15 gündür.