DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Hastalarımız

 

Konya dışından gelen hastaların, il dışındaki devlet hastanelerinden S.Ü. Dişhekimliği Fakültesi’ne sevk getirmeleri gerekmektedir.

Fakülteye İlk defa gelen hastaların hasta kayıt birimine, müracaat etmeleri gerekmektedir.

Hasta Kayıt İşlemleri,

SGK’na tabi çalışan ve emekliler (SSK, Bağkur, Emekli sandığı çalışan ve emekli personeli) sadece kimlikleri ile ilk kayıt yaptırabilir.er. SGK’na tabi hastalardan sağlık karnesi ya da sevk fotokopisi alınmamaktadır.

Medikolu hastalar medikodan aldıkları sevk ve sağlık karneleri ile gelerek kayıt yaptırırlar. Yeşil kartlı hastalar da ise Konya içinden gelen yeşil kartlı hastalar Ağız diş sağlığı merkezlerinden aldıkları sevk ve sağlık karneleri ile kayıt yaptırabilirler. İl dışından gelen yeşil kartlı hastalar bulundukları bölgenin devlet hastanelerinden aldıkları sevk ve sağlık karneleri ile kayıt yaptırabilirler

Hasta Kayıt biriminden kayıt yaptıran yetişkin hastalar A blok zemin kattaki lik muayene bölümünde (Oral Diagnoz) muayene olurlar. 12 yaş altı hastalar ise Pedodonti bölümünde muayene olmaktadır.

İlk muayenesi yapılan hastalara ilgili bölümün bankosundan hangi bölümlerde tedavi olması gerektiğini gösteren “hasta takip formu” verilir. Hastalar bu formda yazılı olan bölümlere çıkarak kayıt yaptırır ve randevularını alırlar.

Yeşil Kartlı , Askeri peronel ve üniversite öğrencileri için verilen sevlerin geçerlilik süresi 15 gündür.