ÇUMRA VOCATIONAL SCHOOL
TUBİTAK PROJ

 

Tuzlu-alkali  toprakların kılcal kırılma yöntemi ile  ıslahı  ve değerlendirilmesi TÜBİTAK PROJESİ (TOGTAG - 3032) Proje yardımcısı Yrd.Doç.Dr.Fatih ER

Konya-Kaşınhanı Yöresinde Yetiştirilen Havuçların Beslenme Durumları Ve Besin Değeriyle Toprak Özellikleri Arasındaki İlişkiler TÜBİTAK PROJESİ (TOGTAG - 3376) Proje Yürütücüsü Yrd.Doç.Dr.Fatih ER   

 

Öğüt, M., F. Er. 2006. Mineral fosforu çözen mikroorganizmalarin alkalin topraklardaki fosfor yarayişliliğini artirma potansiyellerinin araştirilmasi. TÜBİTAK (105 O 672), (Yürütücü, Devam ediyor)

 

Gümüşçü, A., Tugay, O., Kan, Y. Ekonomik Öneme Sahip Bazı Endemik Dağçayı (Sideritis) Türlerinin Kültüre Alınması ve Uçucu Yağ Bileşenlerinin Belirlenmesi. (107 O 591) (Yürütücü, devam ediyor).

 

Gümüşçü, A., Uranbey, S., Çalışkan, M., Dilbirliği, M., Arslan, N. Genus Endemik Ve Tehlike Altındaki Neotchihatchewia isatidea (boiss.) Rauschert’in Kültüre Alınması, In Vitro Hızlı Çoğaltımı İle Morfolojik Ve Moleküler Karakterizasyonu (107 O 792) (Yürütücü devam ediyor).

 

Gümüşçü, A. Yüksek Drog Verimli ve Uçucu Yağ Oranına Sahip Oğul Otu (Melisa officinalis) Hatlarının Geliştirilmesi (TOGTAG-3352) (Yardımcı araştırıcı-tamamlandı)

 

Gümüşçü, A. Sternbergia candida ve Sternbergia fischeriana Türlerinin Kültüre Alınması ve Çoğaltılması Üzerine Araştırmalar. (TARP-1843, 1998-2002) (Yardımcı araştırıcı- tamamlandı).

 

D. Ali Ceylan. Taşıma Ve Çevre Şartlarının Gezginci Arıcılık Koşullarında, Bal Arısı (Apis Mellifera L.) Kolonileri Üzerine Etkilerinin Belirlenerek Uygun Taşımacılık Ve Kışlama Yöntemlerinin Geliştirilmesi. Yardımcı Yürütücü . Proje süresi 3 yıl. Devam ediyor. TÜBİTAK.