BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI
Sıkça Sorulan Sorular

 

(WİYS) Web İçerik Yönetim Sistemi Nasıl Kullanılır?

Web İçerik Yönetim Sistemi kullanım rehberi sunumunu buradan indirerek gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Sorularınız için webmasterselcuk.edu.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

(EBYS) Elektronik Belge Yönetim Sistemi Nasıl Kullanılır?

EBYS Sistemi üzerinden Evrak üretmeden veya bir paraf ve imza işlemi yapmadan önce http://ebysegitim.selcuk.edu.tr adresinde bulunan ilgili videonun mutlaka izlenmesi ve programın yardım dosyalarının tekrar gözden geçirilmesi tavsiye edilmektedir. Sorularınız için ebysselcuk.edu.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Selçuk Üniversitesi Moodle Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl Kullanılır?

Moodle Uzaktan Eğitim Sistemi sunumunu buradan indirerek gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz. Sorularınız için moodledestekselcuk.edu.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Akademik Ders Bilgi Paketi (BOLOGNA Uyum Süreci) Nasıl Kullanılır?

Akademik Ders Bilgi Paketi girişi Bologna Uyum Süreci için hazırlanmış olan ders planlarına uygun olarak tüm eğitim öğretim sürecindeki dersler için bilgi girişi yapılması gerekmektedir. Ders bilgi paketi kullanım videosunu buradan izleyebilirsiniz. Sorularınız için bolognadestekselcuk.edu.tr e-posta adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 

E-posta Hesabımı Nasıl Alabilirim?

Başvuru formunu, Selçuk Üniversitesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinden müracaat ederek alabilirsiniz.

 

E-posta Hesabımı Nasıl Kapatabilirim?

Başvuru formunu, Selçuk Üniversitesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) üzerinden müracaat ederek kapatabilirsiniz.

 

Öğrenci E-posta Şifremi Unuttum?

Bağlı bulunduğunuz Fakülte/YO/MYO Öğrenci İşlerini aramanız gerekmektedir.

 

Sabit (Statik) IP Adresini Nasıl Alabilirim?

Başvuru formunu, Selçuk Üniversitesi web adresinden “İnteraktik » Personel e-posta » Sabit (Statik) IP Başvurusu“ seçeneğinden formu indirip, gerekli yerleri doldurup, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na müracaat ederek alabilirsiniz.

 

Kablosuz Ağ Hizmetinden Nasıl Yararlanabilirim?

Bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi mobil cihazlarla kablosuz ağ hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kablosuz ağ bağlantısının detaylı ayarları için kablosuz.selcuk.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Antivirüs Kurulumunu Nasıl Yapabilirim?

guvenlik.selcuk.edu.tr/kurulum.htm adresinden gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.