AKÖREN ALİ RIZA ERCAN MESLEK YÜKSEKOKULU
YÖNETİM VE ORGANİZASYON
Yüksekokulumuz

S.Ü. Akören Ali Rıza Ercan M.Y.O, 1997 yılında eğitim öğretime açılmıştır.

Meslek Yüksekokulumuz bölgenin en modern ve en donanımlı yüksekokullarından birisidir. 85.000 m2’lik yeşil kuşak kampüs alanı içerisinde,  5.000 mkapalı eğitim öğretim alanı, 1.200 mkapalı spor salonunda eğitim öğretime devam etmektedir.

Yüksekokulumuz bünyesinde; 20 derslik, 2 amfi, 3 adet 40'ar öğrenci kapasiteli bilgisayar laboratuvarı, 1 adet Elektrik-Elektronik Atölyesi, 1 adet Elektronik ve Otomasyon Laboratuvarı, 200 kişilik konferans salonu, 400 öğrenci kapasiteli öğrenci kantini, 7.500 yayının bulunduğu 50 kişilik kütüphane ve okuma salonu, 25 idari ve destek ofisibulunmaktadır. Kampus alanı içerinde öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri kapalı spor salonu, açık voleybol, basketbol ve tenis kortu ile futbol sahası da bulunmaktadır. Kampus alanı içerisinde kız öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla 135 öğrenci kapasiteli modern bir kız öğrenci yurdu ile ortalama 400 öğrencinin beslenme ihtiyacını karşılayan yemekhanemizde faaliyet göstermektedir.

Yüksekokulumuzun içinde bulunduğu kampus alanının rahat ve huzurlu bir eğitim ortamı olarak daha modern yeşil bir çehreye kavuşması için başlangıçtan bu yana çalışmalar yürütülmekledir. Yapılan peyzaj çalışmalarıyla yürüyüş yolları oluşturulmuş, sosyal etkinlikler için 800 öğrenci kapasiteli amfi tiyatro yapılmış, 50 adet bank, 5 adet kamelya, kamera güvenlik ve bahçe ışıklıma sistemi kurularak öğrencilerimizin günün her saatinde yararlanabilecekleri bir kampüs ortamı oluşturulmuştur.

Akademik personel niteliği bakımından Türkiye’nin donanımlı öğretim elemanlarına sahip yüksekokullarından biri olan Meslek Yüksekokulumuzda 1 Doçent, 18 öğretim görevlisi, 3 okutman olmak üzere toplam 22 öğretim elemanı görev yapmaktadır.Tüm öğretim elemanlarımız gerek yüksek lisans gerek doktora seviyesinde alanlarıyla ilgili akademik çalışmalar yürütmektedirler.


Meslek Yüksekokulumuz 3 sosyal, 2 teknik bilimler alanında olmak üzere toplam 5 bölümde / 5 programda 1.174 öğrenci eğitim öğretime devam etmektedir.

Yüksekokulumuzda eğitim verilen programlar: Bilgisayar Programlamcılığı, Elektronik Teknolojisi, Lojistik, Dış Ticaret,Bankacılık ve Sigortacılık Programlarında eğitim öğretim vermektedir.

Yüksekokulumuz Konya şehir merkezine 55 km uzaklıkta olup, Akören - Konya arasında Özel ve Konya Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerle ulaşım 1 saattesağlanmaktadır. Otobüsler Konya'da Karatay Otogarı’ndan(eski garaj), Akören’de ise okulumuza 30 metre mesafede bulunan Akören Otogar’ından kalkmaktadır.

Akören ilçesi barınma imkanları bakımından zorluk yaşanmayan ender yerleşim birimlerinden birisidir. İlçemizde hem kız hem erkek öğrenciler için 1 adet Kredi Yurtlar Kurumuna baglı kız ve erkek yurdu (300 Kişilik), 4 adet MEB’ e bağlı özel yurt, 4 adet pansiyon, yeterli kiralık ev öğrenciler için barınma imkanı sunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz deneyimli kadrosuylaiyi bir kariyer edinmenizi sağlamak için sizleri bekliyor.

Bilgi almak istediğiniz her konuda bizlere ulaşabilirsiniz.