AKÖREN ALİ RIZA ERCAN MESLEK YÜKSEKOKULU
Yüksekokul Müdürü

MÜDÜR’ÜN MESAJI

Ülkemizin seçkin eğitim kurumları arasında yerini alma yolunda hızla ilerleyen S.Ü. Akören Ali Rıza Ercan Meslek Yüksekokuluna hoş geldiniz.

Mesleki ve teknik eğitim; hiç kuskusuz bir ülkenin kalkınmasındaki en önemli faktörlerdendir. Yüksekokullar belirli mesleklere yönelik nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi amaçlayan ve ön lisans düzeyinde eğitim - öğretim hizmeti veren yükseköğretim kurumlarıdır.

Meslek Yüksekokulu olarak amacımız; öğrencilerimize günümüz teknolojik ve bilimsel gelişmeleri ışığında, uygulamalı ve çağdaş eğitim sistemleri ile kaliteli bir öğrenim süreci ve yasam boyu kullanabilecekleri faydalı bilgi ve becerileri kazandırmak ve bilimsel veriler çerçevesinde sorgulama, yorumlama, çözüm üretme ve uygar dünya ile yarışacak bilgi ve becerileri kazandırmaktır.

Meslek Yüksekokulumuz geçmişi, özverili akademik ve idari personeliyle 5 Programda öğrencilerimizle bölgemiz, ülkemiz ve dünyamızın aydınlık geleceğinin şekillenmesinde çok önemli bir işlev görmektedir.

Yüksekokul olarak İngiltere’den BarnfieldCollege ile ikili işbirliği, Erasmus ve Staj anlaşmalarımız bulunmakta olup öğrencilerimize İngiltere’de eğitim imkanı sunmaktayız. (Anlaşma örneğini görmek için lütfen TIKLAYINIZ.)

Sizlerin üniversitemizdeki eğitiminiz boyunca daima doğrunun yanında yer alacağınıza, çalışarak hep başarılı olacağınıza, ailelerinizin ve çevrenizin desteğine ve güvenine layık olacağınıza inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere Yüksekokulumuzu tercih etmenizden dolayı teşekkür eder, başarılarınızın daim olmasını dilerim.

-
Yüksekokul Müdürü


Akören- 2015