SARAYÖNÜ MESLEK YÜKSEKOKULU  

Hakkında: Yüksekokulumuz 1992-1993 öğretim yılında öğretime açılmıştır. 2001-2002 öğretim yılında Bilgisayar Teknolojisi ve Programcılığı, Bahçe Tarımı, Tohumculuk, Bitkisel Ürünlerde Muhafaza ve Pazarlama programları açılmıştır. 2005-2006 öğretim yılında ise Çevre, Gıda Teknolojisi ve Organik Tarım Programları açılmıştır. Okulumuzda 1 Profesör Doktor, 1 Doçent Doktor, 1 Yardımcı Doçent Doktor, 2 Öğretim Görevlisi Doktor ve 13 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplam 18 akademik personel, 5 idari personelle hizmet vermektedir. Okulumuzda 11 adet derslik, 2 adet Bilgisayar Laboratuarı, Biyoteknoloji Laboratuar ve Kütüphane vardır. Okulumuz 161.000 m2 Kampus alanı içerisinde 30.000 m2'lik çevre düzenlemesi ve ağaçlandırılması tamamlanmış yeşil alana sahiptir. Bu alan 9 adet kamelya, 60 m2'lik süs havuzu ve oturma gruplarıyla düzenlenmiştir. Bir adet futbol Sahası, bir adet basketbol sahası, bir adet voleybol sahası ve bir adet tenis sahası bulunmaktadır. Öğrencilerin araştırma ve uygulama yapmasına yönelik olarak üç adet plastik bir adet polikarbon sera, fidan ve anaç yetiştirme parseli, iki adet meyve bahçesi ve tarla tarımı için ayrılmış arazi mevcuttur.

Vizyon: Ülkemizde gelişmekte olan güncel teknolojik alanlardaki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunacak, uygulamaya yönelik eğitim, öğretim, araştırma ve geliştirmeyi amaçlayan küresel yaklaşımı yerel açıdan esas alan, iş dünyasında tercih edilen ve yurtdışında da çalışabilecek yeterlilikte mezunlar veren kendini sürekli geliştiren öncü ve yenilikçi bir meslek yüksekokulu seviyesine gelmek ve bu şekilde Mesleki öğretim ve eğitim alanlarında ülke çapında tercih edilen bir kurum olmaktır.

Misyon: Ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda mesleki eğitim almış, milli değerlerine bağlı insan gücü yetiştirmek, mesleki yeterliliği olan, liderlik özellikleriyle donanmış, gelişen teknolojileri takip etmek için motive edilmiş ve kendini mesleki olarak yaşam boyu geliştirmenin önemini kavramış nitelikli mezunlar yetiştirmek, ayrıca sanayi ve hizmet sektörleri ile ilişkileri çeşitli projelerle güçlendirerek bölge kalkınmasına katkıda bulunmaktır.

 
Adres: Ankara Yolu 2.km Sarayönü / KONYA
Telefon: +903326172800   Faks: +903326173158
E-Posta: sarayonumyo selcuk.edu.tr